Kvartalo tarp Kaunakiemio g. ir Karaliaus Mindaugo pr. konversija ir integracija į miesto urbanistinę struktūrą

Darbas skirtas kvartalo tarp Kaunakiemio g. ir Karaliaus Mindaugo pr. teritorijos sutvarkymui, industrinių pastatų konversijai ir integracijai į miesto struktūrą pritaikant teritoriją gyvenimui, darbui ir laisvalaikiui. Darbe analizuojamos tvaraus endogeninio augimo galimybės vadovaujantis ciklinės ekonomikos ir tvarios plėtros principais. Kvartalas yra palankioje situacijoje, tiek transporto, tiek ir gamtinės bei urbanistinės aplinkos požiūriu. Ji yra greta vienos pagrindinių miesto gatvių – Karaliaus Mindaugo prospekto, taip pat prie didžiausios Lietuvos upės – Nemuno.

Darbo tikslas – pasiūlyti aiškią ir gerai argumentuotą urbanistinę teritorijos konversijos strategiją, o jos pagrindu siūlyti vietos kontekstą, bei naudotojų poreikius atitinkančius sprendinius. Svarbus yra vietos bendruomenės savimonės skatinimo akcentas.

Šio projekto atlikimo programa yra laisva, galite patys sudaryti projekto scenarijų ir apimtis. Prieš sudarant projektavimo darbų programą, atliekami teritorijos istoriniai bei esamos būklės tyrimai. Konvertuojant esamą užstatymą ir siūlant bendrą kvartalo sutvarkymą bei transporto schemą, siūlyti individualų variantą.

kafe_2016_015

Teritorija DWG formatu

Centras_analize_KAFe2016

3D brėžinys

Kauno istoriniai žemėlapiai