Kauno sporto halės rekonstravimas į daugiafunkcinį renginių centrą.

Rekonstruojamas objektas – Kauno sporto halė yra Kauno Ąžuolyno sporto statinių komplekso dalis. Šis kompleksas patenka į Kauno Žaliakalnio istorinę dalį (unikalus kodas 31280), kurios kultūrinį vertingumą sudaro urbanistinė, filotopinė, ekonominė, architektūrinė ir istorinė vertės. 2007 m. S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro statinių kompleksas įrašytas į Kultūros vertybių registrą ir yra valstybės saugomas objektas.

Keli faktai apie kompleksą: 1939 metais pastatyta Kauno sporto hale Europos krepšinio čempionatui. 1962 metais halė rekonstruota: pastatytos gelžbetoninės tribūnos, pagerinta sienų šiluminė izoliacija, uždėtas apšiltintas denginys, įrengta apšildymo sistema. Sovietmečiu rekonstruotas pastatas šiuo metu mažai naudojamas. Halėje vyko Europos ir Pasaulio atrankinės rankinio rungtynės, Europos jaunimo krepšinio čempionatas, tradiciniai tarptautiniai sportinių šokių konkursai “Gintarinė pora”, “Rudens taurė” , kaimo kapelų šventės “Grok, Jurgeli!”, cirko vaidinimai, koncertai ir eilė kitų renginių. 2011 m. Kaune pastačius “Žalgirio” areną, sporto halė prarado savo svarbą, renginių vyksta nedaug, todėl reikalinga nauja idėja, kaip ją panaudoti miesto bendruomenės reikmėms.

Darbo tikslas – Kauno sporto halės pritaikymas universalios paskirties renginių centrui. Prioritetas – konferencijų ir mokslo inovacijų centras, galimas mokslo pasiekimų muziejus. Darbe turi būti atsižvelgta į kultūros paveldo objekto vertingąsias savybes: tūrinę erdvinę kompoziciją, aukštų išplanavimą, fasadų architektūrinį sprendimą, konstrukcijas, tačiau siekiant pastatą pritaikyti naujai funkcijai galimi ir nestandartiniai sprendimai. Galima naudoti bendrą urbanistinę koncepciją su kitais darbais, planuojamais šioje teritorijoje. Darbo autoriai laisvi nusistatyti rekonstravimo apimtį, programą, veiklos scenarijų.

Info:

https://en.wikipedia.org/wiki/Kaunas_Sports_Hall

http://sportohale.lt

http://www.autc.lt/en/architecture-objects/791?id=791

http://www.atmintiesvietos.lt/vietos/kauno-sporto-hale/

Šio projekto atlikimo programa yra laisva, galite patys sudaryti projekto scenarijų ir apimtis urbanistinės ir architektūrinės struktūros plėtrai. Projektuojant objektus ir jo jungtį su aplinka, siūlyti individualų variantą.

hale

Teritorija DWG formatu

PDF plans

Žaliakalnis_analizė_KAFe2016

3D brėžinys

Kauno istoriniai žemėlapiai