Kauno miesto muziejus ir tyrimų centras kartu su kvartalo Gimnazijos g., Šv. Gertrūdos g. iki Laisvės al. /Savanorių pr. sprendiniais

Objektas yra Kauno Senamiesčio ir Naujamiesčio sandūroje, tačiau teritorijoje galioja Senamiesčio reglamentas. Rytinė sklypo dalis ribojasi su saugomu pastatų kompleksu, įrašytų į LR Nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą – Ragučio alaus darykla. Kalbant apie tokio pobūdžio teritorijas, svarbu suprasti, kad jų išskirtinę ir visuotinę vertę sukuria istorinio urbanistinio kraštovaizdžio laipsniška evoliucinė, o taip pat ir planinga teritorinė plėtra, išreikšta per atitinkamą laikotarpį vykstančiais urbanizacijos procesais, apimanti aplinkos ir topografines sąlygas ir įkūnijanti visuomenėms būdingas ekonomines ir socialines kultūrines vertybes. Projektuojant tokio pobūdžio teritorijose, svarbu atsižvelgti į susiklosčiusį kontekstą bei aplinkos sąlygas.

Darbo tikslas – sukurti įdomią kvartalo urbanistinę struktūrą su neformaliomis lauko ir vidaus erdvėmis griaunant menkaverčius pastatus ir statant naujus Kauno miesto muziejaus reikmėms pastatus prie Šv. Gertrūdos ir Gimnazijos g. kampo, įtraukiant buvusios sinagogos pastatą, kartu siūlant kvartalo Gimnazijos g., Šv. Gertrūdos g. iki Laisvės al. /Savanorių pr. sprendinius. Kauno m. istorija neatsiejama nuo miesto gyventojų daugiatautiškumo, todėl svarbus projekto užduoties akcentas – sukurti projektą, tinkantį ir įprasminantį vietinės ir miesto bendruomenės susirinkimo ir veiklos vietą.

Šio projekto atlikimo programa yra laisva, galite patys sudaryti projekto scenarijų ir urbanistinės struktūros apimtis . Kvartalas patenka į saugomą vietovę – Kauno Senamiesčio teritoriją, kuriai galioja Senamiesčio apsaugos reglamentas. Projektuojant pastatą bei planuojant miesto centro teritoriją ir jos jungtį su aplinka, siūlyti individualų variantą.

Info:

http://www.kaunomuziejus.lt/information-about-kaunas-city-museum-in-english/

https://lt.wikipedia.org/wiki/Kauno_miesto_muziejus

http://www.zydai.lt/lt/content/viewitem/680/

kafe_2016_010

Teritorija DWG formatu

3D brėžinys

Centras_analize_KAFe2016

Kauno istoriniai žemėlapiai