Estakada su komercinėmis patalpomis Birštono g. atkarpoje tarp Gertrūdos g. Ir Karaliaus Mindaugo pr.

Objektas yra labai svarbioje Kauno miestui teritorijoje – Birštono g. kerta Kauno Senamiestį (unikalus kodas 20171), vertingoje istorinėje miesto dalyje, kuriai galioja Senamiesčio apsaugos reglamentas. Šioje teritorijoje saugoma vertybių visuma: archeologiniai sluoksniai, urbanistinis audinys, pastatų architektūrinė išraiška, konstrukcijos ir medžiagiškumas. Dėl intensyvaus eismo tai labai apkrauta gatvė ir dėl nepakankamos gatvės infrastruktūros čia dažnai formuojasi transporto spūstys. Pėsčiųjų eismui per Birštono gatvę įrengtos dvi požeminės perėjos – ypač svarbi Laisvės al. tęsinyje į Vilniaus g. bei ties Birštono g. ir Karaliaus Mindaugo pr. sankryža. Šios perėjos estetiškai labai nepatrauklios, tamsiu paros metu nėra saugios, nepritaikytos neįgaliesiems, todėl nagrinėjama galimybė gatvės lygiu įrengti pėsčiųjų zoną su smulkaus verslo, bendruomeninėmis ir rekreacinėmis patalpomis, virš kurių būtų įrengtas transporto judėjimas. Tai leistų viename lygyje sujungti dvi pėsčiųjų trasas – Laisvės al. Ir Vilniaus gatvę, sukurti naujas viešasias erdves ir gauti naują kokybę.

Darbo tikslas – parengti Birštono g. estakados su komercinėmis patalpomis (atkarpoje tarp Gertrūdos g. Ir Karaliaus Mindaugo pr. ) projektą. Galimas urbanistinis sprendimas: Veiverių g. – tiltas per Nemuną ar Birštono g. – Pelėdų kalno tunelis. Tunelis po Žaliakalnio mikrorajono šlaitu, dar tarpukariu iškelta idėja, sujungtų Birštono gatvę su P.Vileišio tilto prieigomis, o tranzitinis transporto judėjimas Birštono gatve – estakada virš esamos Birštono g. – sukurtų patrauklią verslui zoną. Projekte turėtų būti sprendžiama Birštono g. sankryžų transporto eismo schema bei pėsčiųjų kelias iš Laisvės al. į Vilniaus g. Siūlomi sprendimai turėtų sumažinti transporto spūstis, tapti patrauklūs pėstiesiems, paskatinti vietos bendruomenę rasti veiklos, verslo ir bendravimo schemas, kurios skatintų bendruomeminės veiklos ir miestietiško gyvenimo būdo įprasminimą. Darbo autoriai laisvi nusistatyti objekto dydį, programą, veiklos scenarijų.

Šio projekto atlikimo programa yra laisva, galite patys sudaryti projekto scenarijų ir apimtis urbanistinės ir architektūrinės struktūros plėtrai. Projektuojant objektus bei planuojant jų jungtį su aplinka, siūlyti individualų variantą.

kafe_2016_001

Teritorija DWG formatu

Centras_analize_KAFe2016

3D brėžinys

Kauno istoriniai žemėlapiai