Dariaus ir Girėno stadiono Kaune rekonstravimas į 25 000 vietų stadioną

Objektas yra Kauno Ąžuolyno sporto statinių komplekso dalis. Šis kompleksas patenka į Kauno Žaliakalnio istorinę dalį (unikalus kodas 31280), kurios kultūrinį vertingumą sudaro urbanistinė, filotopinė, ekonominė, architektūrinė ir istorinė vertės. 2007 m. S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro statinių kompleksas įrašytas į Kultūros vertybių registrą ir yra valstybės saugomas objektas.

Keli faktai apie kompleksą: 1939 metais pastatyta Kauno sporto halė. 1962 metais halė rekonstruota: pastatytos gelžbetoninės tribūnos, pagerinta sienų šiluminė izoliacija, uždėtas apšiltintas denginys, įrengta apšildymo sistema. 1969 metų rudenį pradėti stadiono rekonstrukcijos darbai: sudėtos plastikinės kėdės (9180 vietų). 1979 metais rugpjūčio mėnesį vietoj nedidelių medinių tribūnų iškilo gelžbetoninės, puslankiu juosiančios žaliąją veją tribūnos. Dviejuose aukštuose – 12 tūkstančių sėdimų vietų. Stadiono takai buvo sutrumpinti nuo 500 m iki standartinio ilgio. 1998 metais stadione atlikta bėgimo takų, sektorių rekonstrukcija, paklota nauja moderniausia danga, įsigyta matavimo aparatūra bei prietaisai, sumontuotos ir perdažytos tribūnos. Pagal UEFA reikalavimus stadione metais stadione vyko 18-asis Europos jaunimo lengvosios atletikos čempionatas. Jam ruošiantis buvo atnaujinta stadiono įranga, pastatyta nauja vaizdo švieslentė, įrengtos apšilimo ir metikų treniruočių aikštės.

Darbo tikslas: stadiono rekonstravimas į modernų 30 000 vietų universalios paskirties stadioną, prioritetą teikiant futbolui. Galima naudoti bendrą urbanistinį konceptą su kitais darbais šioje teritorijoje. Darbe turi būti atsižvelgta į kultūros paveldo objekto vertingąsias savybes: tūrinę erdvinę kompoziciją – ovalo formos planą; organišką ryšį su Ąžuolynu; Galima naudoti bendrą urbanistinę koncepciją su kitais darbais, planuojamais šioje teritorijoje.

Info:

http://sportohale.lt

https://en.wikipedia.org/wiki/Darius_and_Girėnas_Stadium

https://foursquare.com/v/sdariaus-ir-s-girėno-stadionas/4c813555d34ca143a4252080

http://www.europlan-online.de/s-dariaus-ir-s-gir%2526%2523279%253bno-stadionas/verein/2740

 

Šio projekto atlikimo programa yra laisva, galite patys sudaryti projekto scenarijų ir apimtis urbanistinės ir architektūrinės struktūros plėtrai, tačiau ji turi atitikti tarptautinių varžybų standartą. Projektuojant objektus bei planuojant kvartalą ir jo jungtį su aplinka, siūlyti individualų variantą.

kafe_2016_004

Teritorija DWG formatu

Stadionio planas

Žaliakalnis_analizė_KAFe2016

3D brėžinys

Kauno istoriniai žemėlapiai