PASKAITA „Dialogai Kaunas 18+18“

Paskaita_18+18

Diskusija „Dialogai Kaunas 18 + 18“

Rugsėjo 7 d., trečiadienį, 17.30 val. VDU Didžiosios salės fojė (S.Daukanto g. 28)

Atviras pokalbis apie Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio įprasminimą.

Pokalbį moderuoja prof. Egidijus Aleksandravičius.

Dalyviai: Linas Tuleikis, Jūratė Tutlytė, Vaidas Petrulis ir kt.

 

Projektas „Dialogai. Kaunas 18 + 18 tai renginių ciklas, nukreiptas į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo ir į(si)prasminimo idėjų generavimą bei akseleravimą.

Projekto dalyviai sieks apmąstyti Lietuvos valstybės kūrimo(si) 100-mečio į(si)prasminimo galimybes, tiesiant tiltus tarp Kauno kaip istorinės sostinės ir šiandienos: ką reiškia tarpukario architektūra šiandien ir koks šiuolaikinės architektūros santykis su ja, kokios galimos šio „tilto“ kaip istorinės atminties įsiprasminimo galimybės.

Dialogo tikslas – atverti erdvę pokalbiams bei jų pagrindu kurti prielaidas inovatyviems sprendimams rastis, kurie vėliau nulydėtų link valstybingumo 100-mečio paminėjimo. Šiam pokalbiui ir kūrybiniam veiksmui kviečia svarbūs faktai: Vasario 16-oji tapo tuo atskaitos tašku, nuo kurio prasidėjo Lietuvos valstybingumo įtvirtinimas, ši data reiškia ir naujos, modernios bei savitos lietuviškos architektūros mokyklos pradžią; 2015 m. Kauno tarpukario architektūrai suteiktas Europos paveldo ženklas, kurio dėka Kaunas tapo UNESCO Dizaino miestu. Visa tai ragina suvokti bei palaikyti savitą Kauno architektūrinį mąstymą bei veikimą, kuris jungtų istorinę atmintį, reflektyvią šiandieną su ateities rytojumi – moderniosios ir šiuolaikinės tapatybės link.