KAFe2016 programoje – Lietuvos šiuolaikinės architektūros paroda-konkursas „Žvilgsnis į save 2015-2016“

Zvilgsnis16_logo

APIE

Septintoji paroda „Žvilgsnis į save” – tai tradicinis, Lietuvos architektų sąjungos organizuojamas renginys, skirtas Lietuvos architektams ir visuomenei, propaguojantis architektų bendruomeniškumą, profesinį atvirumą bei apskritai kokybišką architektūrą kaip vertybę ir svarbią kultūros dalį.

RENGINIO TIKSLAS

Apžvelgti naujausios Lietuvos architektūros tendencijas, įvertinti per 2015-2016 metus sukurtos architektūros kokybę bei išrinkti geriausius architektūros projektus ir realizacijas.

PARODA

Parodoje pristatomi per pastaruosius 2 metus Lietuvos architektų sukurti, realizuoti ir nerealizuoti projektai Lietuvoje ir užsienyje.

Kviečiame architektus registruotis ir pateikti savo darbus virtualiai parodai-konkursui internetu iki 2016 m. rugpjūčio 16 d.

ŽIURI

ALBERTO VEIGA
Ispanija / Italija
LUKASZ ZAGALA
Lenkija
KATRIN KOOV
Estija
MARTINS JAUNROMANS
Latvija

Autoriai ar autorių grupės gali pateikti ne daugiau nei 5 darbus. Vienas darbas turėtų būti pristatomas ne daugiau kaip 6 nuotraukomis, vizualizacijomis ar brėžiniais (formatas – .jpg, rezoliucija – 72dpi, dydis – ne mažiau 700×700 pikselių). Prie techninės informacijos apie darbą taip pat talpinama ir informacija apie autorius bei trumpas (2-3 sakiniai) laisvos formos darbo aprašymas lietuvių ir anglų kalbomis.

Norėdami eksponuoti savo darbus Virtualioje parodoje, pirmiausia užsiregistruokite.

 

REGISTRACIJA

 

Parodoje eksponuojami architektūriniai, urbanistiniai objektai:
Mišrios paskirties pastatai ir kompleksai
Visuomeniniai pastatai ir kompleksai
Administraciniai pastatai ir kompleksai
Komerciniai pastatai ir kompleksai
Daugiabučiai
Individualūs namai
Urbanistinės koncepcijos
Viešosios erdvės
Parodoje neeksponuojami interjerai, studentų kursiniai ir baigiamieji darbai, taip pat projektai, kurie jau buvo pristatyti ankstesnėse „Žvilgsnis į save“ parodose (išskyrus tuos atvejus, kai pristatomas realizuotas objektas, kurio projektas buvo pateiktas ankstesnei parodai).

Parodoje-konkurse dalyvauja konkursiniai darbai: prizinę vietą laimėjusieji projektai, jei konkursas vyko Lietuvoje; apdovanojimą (prizinę ar paskatinamąją premiją) laimėjusieji projektai, jei konkursas vyko užsienyje.

Pristatomi objektai suskirstyti į:
Projektus
Konkursinius projektus
Realizacijas
ŽIURI
Parodai pateiktus darbus vertins tarptautinė žiuri:
Alberto Veiga (Ispanija / Italija) – architektūros biuro „Barozzi / Veiga“ įkūrėjas-partneris. Šiuolaikinės Europos architektūros apdovanojimo – Mies van der Rohe prizo – 2015 m. laureatas ( projektas – Filharmonija šcecine, Lenkijoje).
Lukasz Zagala (Lenkija) – architektūros biuro „Medusa group“ įkūrėjas-partneris.
Katrin Koov (Estija) – Estijos architektų sąjungos pirmininkė. Architektūros biuro „Kavakava“ įkūrėja-partnerė, buv. architektūrinio žurnalo „Maja“ (Estija) redaktorė.
Martins Jaunromans (Latvija) –architektūros biuro „Jaunromans & Abele“ įkūrėjas-partneris. Vienas iš 2016 m. Latvijos nacionalinių architektūros apdovanojimų finalistų (projektas „Dzintars koncertų salė Jūrmaloje“).

VERTINIMO KRITERIJAI

Aiški architektūrinė idėja; harmoningas objekto santykis su aplinka; adekvatus medžiagų panaudojimas; funkcionalumas;
Novatoriškumas, originalumas (nauja tipologija, naujos technologijos, savita, naujoviška architektūrinė išraiška, šiuolaikinės Lietuvos architektūros identiteto paieškos);
Objekto reikšmė miestui (socialinė, ekonominė, įtaka miesto įvaizdžiui, miestovaizdžiui);
Sprendimų profesionalumas, realumas, idėjų įgyvendinimo kokybė.

APDOVANOJIMAI

Apdovanojimų vakaras vyks 2016 m. spalio 21 d. Kaune (vieta bus tikslinama), kaip baigiamasis architektūros festivalio „Kauno architektūros bienalė 2016“ (KAFe 2016) renginys.

Prieš apdovanojimus vyks viešos tarptautinės žiuri narių paskaitos.

PARODOS LEIDINYS

Apie 70 projektų, kurių kokybę patvirtins tarptautinė žiuri, bus publikuojami parodos kataloge. Jis bus pristatytas parodos apdovanojimų renginio metu.

KONTAKTAI

Rūta Leitanaitė, parodos kuratorė: tel. +370 615 72309, el.p. info (eta) architektusajunga.lt

OFICIALUS „Žvilgsnis į save“ PARODOS TINKLAPIS