Berlyne tęsiasi Kauno tarpukario architektūrai skirti renginiai

DSC05862-2

Birželio 9 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Berlyne atidaryta KAFe2016 paroda, skirta Kauno architektūros istorijai „Kauno tarpukario interjerai “ bei vyko diskusija apie modernistinę Kauno architektūrą ir jos sąsajas su Europos  architektūra.

Tęsiant Lietuvos architektūrai skirtų renginių ciklą, LR ambasadoje Berlyne, birželio 9 d. buvo atidaryta paroda „Kauno modernistiniai interjerai. Kaunas – neatrastoji Europos modernizmo sostinė”, parodos sudarytojas ir kuratorius architektas Gintaras Balčytis, fotografai Rymantas Penkauskas ir Gintaras Česonis, kuri ne tik papildys Kauno modernistinės architektūros pristatymų geografiją, bet ir Vokietijoje atskleis dažniausiai kol kas tik architektūros ekspertams pažįstamas mūsų laikinosios Lietuvos sostinės architektūrines erdves – išlikusius miesto tarpukario architektūros pastatų interjerus, kurie tuo metu žavėję savo modernumu, išlaikė regionui būdingus bruožus ir architektūrinius atspalvius.

Po parodos atidarymo vyko diskusija, kurioje dalyvavo parodos sudarytojas ir kuratorius architektas Gintaras Balčytis, architektūros istorikės dr. Marija Drėmaitė (architektūros istorikė, VU) ir profesorė Natascha Meuser (Hochschule Anhalt, Dessau), kurie diskutavo apie tai, kas mūsų architektūrinį peizažą skiria ir sieja su to laikmečio Europos, ypač Vokietijos, architektūra.

Projekto rengėjai: LR kultūros atašė Vokietijoje, Kauno architektūros festivalis.

Partneriai: DOMPublishers, Lietuvos kultūros institutas, Lietuvos architektų sąjungos Kauno skyrius.

Parodą remia: Lietuvos kultūros taryba.